Çalışma Komisyonlarımız

Çalışma Komisyonlarımız


SOSYAL DAYANIŞMA KOMİSYONUMUZ

AMAÇ VE HEDEFLERİMİZ

Bizler, canlarımızın yüreğine dokunmayı kendimize ilke edinmiş, sevgi ile çalışan bir aileyiz. Vakıf olarak toplumun her kesiminden insanlarımızın birbirine yardımcı olmalarını, sosyal sorumluluk duygusunun paylaşılarak arttırılmasını ve herkese örnek olmasını hedefleyerek bu yola çıktık. 
İyilikte sağlam bir köprü olmak istiyoruz. Bu köprü çerçevesinde üniversite öğrencilerine burs sağlıyoruz ve barınma ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Aynı zamanda kırtasiye, giyim, gıda gibi ayni yardımları da ihtiyaç sahiplerine hakça ve adil bir şekilde ulaştırıyoruz.
Vakıf olarak, yapmayı planladığımız üniversiteden yeni mezun olanlara gelir kaynağının olmaması durumunda, işinin ehli olan insanlarımızla iş imkanı sunacağız ve doğa, kadın, gençlik alanlarında yenilikçi, çağdaş bakış açıları geliştirerek çalışmalarımızı geliştireceğiz. Çocuklarımızın eğitimi için zaman, mekan, mesafe gözetmeksizin günümüz şartlarında çeşitli araçlar geliştirerek, geleceğe emin adımlarla ilerlemelerinin yollarını arayacağız.
Yapılan tüm yardımların sorgulanabilir ve şeffaf olması konusunda alanlar yaratacağız. Teknoloji ile işlerimizi kolaylaştıracağız. Gelecek nesillere göre çalışmalarımızı devam ettireceğiz.

 

GENÇLİK KOMİSYONUMUZ 

Bizler geleceğin teminatı olan gençlerimizin gelişmesi, kendini ifade edebilmesi ve hayata dair emin adımlar atabilmesi için Garip Dede Dergahı Vakfı Ailesi olarak çalışıyoruz.

Hedeflerimiz:

1- Gençlerimizin yolumuzu, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi öğrenebilmesi ve tüm içtenliğiyle özgür bir şekilde yaşayabilmeleri için çalışmak.

2- Gençlerimizin eğitimlerine maddi ve manevi destek olup, okul sonrasında iş imkanları sağlamak için çalışmak.

3- Gençlerimizin teknolojiyi doğru kullanıp, teknolojinin güzelliklerinden faydalanabilmesi için çalışmak.

4- Gençlerimize sosyal farkındalık yaratıp, birlikte sosyal sorumluluk ve dayanışma projelerinde bulunmak.

5- Gençlerimizin her alanda hem fikir hem de ürün ortaya koyabilmek açısından girişken ve üretken bir birey olarak yetişmesini sağlamak.

Buradan sevgili gençlerimize seslenirsek;  

Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi "Bütün ümidimiz gençliktedir." 

Örgütlü bir gençlik her zaman ses getirir ve inanıyoruz ki her istediğini  başarabilecek güçtedir.

Gençlerimizin yaşam kaygısını görebiliyor, bu kaygının önüne geçebilmek için çalışıyoruz. 
Gelin bu hedeflerimizi gerçekleştirmek ve güzel bir gelecek oluşturmak için hep birlikte çalışalım.